Za ptačím zpěvem

Jaro je období, kdy v přírodě nikdo nezahálí. Všichni pilně pracují a někteří si při tom i zpívají. S dětmi jsme se proto znovu vydali do Pralesa, abychom si jejich krásný koncert poslechli. A kdo byl hlavní účinkující? K našemu překvapení ten, o němž se říká, že zpívá nejkrásněji. Pohodlně jsme se usadili do voňavé trávy a poslouchali slavíka, který se nechal přivábit, aby nám zazpíval. Nemohl jinak, musel přeci hájit své teritorium před neznámým vetřelcem.

Děti se také mohly na chvíli stát pozorovateli, kteří v tichosti číhají v pozorovatelně s dalekohledem, zúčastnily se vrabčího klání, prohlédly si různé typy ptačích budek, ale také budek pro veverky a netopýry, poznávaly nejznámější ptačí druhy na obrázcích a „třešničkou na dortu“ bylo pohlazení sovy pálené.

Šárka Brabencová a 1. B