ŠKOLOU ZNĚLA ANGLIČTINA

——-‐——————

V pondělí 29 května jsme v naší ZŠ nedočkavě přivítali cizinky z Turecka a Thajska. ‚Covidová doba‘ nám na nějakou dobu přerušila možnost se opět zapojit do projektu EDISON. V rámci toho mladí lidé z celého světa navštěvují různé školy v ČR a prezentují zde své země. Společným jazykem je pro všechny angličtina. To se nám velice hodí na procvičení jazykových znalostí našich žáků, načerpání nových informací např. do zeměpisu, dějepisu, hudební výchovy.

Lektorka anglického jazyka Ece a studentka Aurasa s námi strávily celý týden, aby nám představily své rodné země.

Naše děti se po skupinách střídaly na jejich prezentacích a měly možnost se samy ptát na to, co je o Turecku a Thajsku, zajímá. A protože u nás máme opravdu zvídavé žáky, zazněly dotazy na to, jaké mají slečny zájmy, na jejich rodiny, oblíbená jídla či zpěváky, základní slova v jejich rodném jazyce atd.

A co vy, milí čtenáři.

Co víte o Turecku?

Tady je pro Vás krátký kvíz:

1/ Hlavní město Turecka je ….

2/ Jaká je jejich národní květina?….

3/ O kterém městě se říká, že je mostem spojujícím Evropu s Asií?….

4/ Jaké zvířátko nejčastěji potkáte v ulicích tureckých měst? ….

A jedna bonusová otázka (na kterou zná odpověď i náš pan kuchař se svým týmem ve školní jídelně): Nejoblíbenější české jídlo naší lektorky Ece je ….

Projektového týdne jsme si moc užili a už se těšíme na další.

Hana Arbon, učitelka AJ

Správné odpovědi:

  • 1/ Ankara
  • 2/ Tulipán
  • 3/ Istanbul
  • 4/ Kočka
  • 5/ Svíčková