Menu
ZŠ Praha-Běchovice
Praha-Běchovice

Drážďany - výměnný pobyt žáků

Drážďany - výměnný pobyt žáků 1

Výměnný pobyt žáků s Romain-Rolland-Gymnasium

Na jaře tohoto roku nás a naše žáky čeká zbrusu nová zkušenost. Začátkem března nás navštíví žáci gymnázia Romain-Rolland-Gymnasium z Drážďan a stráví u nás celý týden. Děti budou ubytované u našich žáků v rodinách. Společný čas pak budeme trávit buď v prostorách školy, Staré pošty či na výletech po okolí. Program máme opravdu pestrý. Určitě vás ještě budeme informovat.

A jak to celé začalo? Minulý rok nás navštívili s programem na podporu němčiny na školách animátoři organizace Tandem. Tato organizace zprostředkovává mimo jiné i partnerství českých a německých škol a díky ní nás kontaktovala paní učitelka angličtiny drážďanského gymnázia s nabídkou stát se naší partnerskou školou. Její nabídku jsme s nadšením přijali. Během léta jsme společně vymyslili program a sepsali projekt s názvem „Společně – posilme se!“, ve kterém se naši žáci naučí společně zvládat strach, stres a rezignaci. Na začátku prosince jsme pak obdrželi skvělou zprávu a to, že náš projekt ze 70 % finančně podpoří Česko-německý fond budoucnosti. Naši žáci se během podzimu se svými partnery již seznámili a mnozí jsou s nimi v čilém kontaktu. Už se moc těšíme, až našim partnerům představíme naši školu a obec, ukážeme jim, jak se u nás žije a společně zdoláme strach a stres. Neméně se však těšíme na naši cestu do předvelikonočních Drážďan. A kdybyste náhodou znali někoho od 7. do 9. třídy a nechtěli ho o tento jedinečný zážitek ochudit, přihlaste ho, nějaké to místo ještě máme. Držte nám palce!

Kristina Boučková – koordinátorka projektu

Alena Nejedlá – pedagogický doprovod

Datum vložení: 1. 2. 2024 11:23
Datum poslední aktualizace: 1. 2. 2024 11:30

Aktuality

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
1
1
2 3 4 5 6 7
8 9 10
1
11 12 13 14
15 16 17 18
1
19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Silverline Private School

Projekty

Loga

Pro zvětšení klikni na logo

Projekty

ZŠ Praha-Běchovice

nahoru