Menu
ZŠ Praha-Běchovice
Praha-Běchovice

Dobrodružství v Drážďanech

Dobrodružství v Drážďanech

Výměna žáků s Gymnáziem R.Rollanda v Drážďanech

Ve středu 20. 3. 2024 jsme se vlakem vypravili na návštěvu za našimi kamarády z Gymnázia Romaina Rollanda v Drážďanech, kteří u nás pobývali začátkem března.

Cesta vlakem proběhla hladce, všichni byli natěšení a při příjezdu nás čekalo nadšené přivítání.

Tramvají jsme se dostali až k budově gymnázia, kde jsme si uložili zavazadla a prohlédli si okolí školy. Po obědě se ve školní jídelně konal workshop na téma stres managementu, během kterého jsme se seznámili se symptomy stresu a technikami pro jeho odbourání. Odpoledne se pak děti odebraly do svých rodin, kde měly individuální program.

Čtvrtek byl dlouhý den. Němečtí žáci nás provedli po budově školy, ukázali nám velkolepou knihovnu, nádhernou aulu a učebny různých předmětů. Poté se konal workshop, ve kterém nám divadelní pedagogové slavné Semperoper představili základy baletu a společně jsme si zinscenovali některé scény příběhu Šípkové Růženky.

Tančit jsme nepřestali ani po obědě. Pod vedením odborníka se děti seznámily se základními kroky některých tanců, jako je salsa, wals a disco fox. Své první taneční všichni absolvovali s nadšením a maximálním nasazením. Večer jsme pak navštívili baletní představení Šípková Růženka právě v Semperoper. Pro všechny to byl nezapomenutelný zážitek.

Pátek byl ve znamení sportu a stmelovacích her v přírodě. Vydali jsme se do lesa na okraji Drážďan, kde pro nás byl připravený program. Jednalo se o týmové hry, podbíhání lana, sbírání lístků, lanová dráha a tak dále. Byli jsme celý den na vzduchu a bylo to prima.

Víkend byl v režii rodin, v sobotu jsme ještě společně navštívili Vojenskohistorické muzeum.

V pondělí dopoledne jsme se zabývali nebezpečím digitálních technologií a závislostí na nich pod vedením výtvarnice Nazanin Zandi-Lehmann. Žáci toto téma ztvárnili velmi vydařeně v komiksových příbězích. Odpoledne pak ve skupinách natáčeli animovaná výuková videa, kde zpracovali své poznatky ze společných dvou týdnů. Děti se opravdu snažily a výsledek byl skvělý.

V úterý jsme pak připravovali závěrečný večer pro rodiče. Odpočinuli jsme si jen během poledne, kdy jsme navštívili Muzeum Hygieny.

V podvečer jsme se opět sešli v budově gymnázia, kde se od 18.00 konala akademie pro rodiče, během níž jsme předvedli vše, co jsme se naučili a co jsme vytvořili. Také jsme zpívali, na kytaru hrál Tonda Míka a na harmoniku Oliver Hradil. Myslím, že se nám večer vydařil. Po afterpárty jsme se rozešli domů a sbalili jsme si kufry.

Ve středu jsme měli sraz ve škole, kde nám byla naložena velká zavazadla do auta a odvezena na nádraží. My jsme ale zdaleka neskončili. Němečtí žáci si pro nás připravili bojovku po Drážďanech a my jsme pomocí mapky a pracovního listu hledali některá historická místa a odpovídali na otázky o nich. Navštívili jsme i věž a kupoli znovu vystavěného kostela Frauenkirche, ze které byly vidět Drážďany jako na dlani. Poté jsme už spěchali na nádraží, kde jsme se museli s našimi německým přáteli rozloučit.

Do Prahy jsme přijeli kolem 18.30 hodin, unavení a plní krásných zážitků. Těšíme se na červen, kdy se s našimi přáteli uvidíme na plánovaném výletě někde na půli cesty.

 

Alena Nejedlá, Kristina Boučková

Datum vložení: 9. 4. 2024 12:46
Datum poslední aktualizace: 9. 4. 2024 12:48

Projekty

ZŠ Praha-Běchovice

nahoru