Upřesnění distanční výuky

V Praze-Běchovicích 15.října 2020

Vážení rodiče,

se zavedenými mimořádnými opatřeními mi prosím dovolte vysvětlit způsob distanční výuky na naší škole.

V tuto chvíli je primárním komunikačním kanálem portál „škola v pyžamu“, kterému děkujeme za dosavadní azyl. Zde děti dostávají podrobné zadání své samostané práce, najdou zde odkazy a případná výuková videa. Na tomto místě se také odevzdávají vyplněné úkoly ke kontrole. Zásadní nevýhodou portálu „škola v pyžamu“ je opakující se nestabilita on-line vyučování.

Z tohoto důvodu škola přejde na systém „MS Teams„, který nám na klíč v těchto dnech dodává externí certifikovaná firma IT ve škole placená z prostředků na distanční výuku. Tyto finance škola, stejně jako všechny školy v ČR, obdrží až nyní v měsíci říjnu. Součástí dodávky je i zaškolení vyučujících v rozsahu 8 hodin, které proběhne 26.10.

MS Teams je systém, který je v ČR na školách momentálně nejpoužívanější a dle našich zjištění i nejstabilnější. Z důvodu stability jsme zamítli původně připravované „Bakaláře“. Umožní to samé, co Škola v pyžamu, a navíc propracovaný systém hodin on-line.

Naplno plánujeme na nový systém přejít od 2. listopadu. Přístupové údaje vašeho dítěte vám sdělí třídní učitel, neprodleně jak nám budou předány.

Po přechodnou dobu cca 1 týdne pojedeme na obou portálech. Tak jako dosud platí, že pro případ zásadních komplikací je souhrn týdenního učiva uveřejňován na stránkách školy www.zsbechovice.cz v rubrice distanční výuka. Pro žáky bez možnosti připojení na internet je dále zavedeno předávání úkolů v tištěné podobě.

Všichni bychom dali přednost od 2. listopadu běžné výuce. Pokud to nebude možné, bude další distanční výuka probíhat na MS Teams. Učiníme vše, co bude v našich silách, aby byla co nejkvalitnější. Omlouváme se za komplikace způsobené mimořádnou situací a prosíme o vaši trpělivost.

S pozdravem

Jaroslav Svátek, ředitel školy