Do Pralesa za „kilo“ lesních plodů

Už jste někdy platili žaludy, šípky, oříšky či šiškami? Že ne? Všude to asi možné není, ale v Pražském lesním středisku to jde. My jsme to zkusili a zjistili jsme, že nasbírat kilogram žaludů či šípků není zas tak jednoduché, že to zkrátka chvíli trvá, trochu z toho bolí záda a trochu ruce, ale nakonec jsme to zvládli.
Odměnou nám byl dobrý pocit z užitečné práce, protože na lesních plodech si pochutnají zvířátka z Pralesa, a pěkný program, který nám rozšířil naše znalosti z oblasti farmaření.
V ekocentru jsme se dozvěděli, jaký je rozdíl mezi rohem a parohem, viděli jsme, že běžci (druh kachny) běhají opravdu rychle, nakrmili jsme věčně hladové kozy a pohladili si heboučké králíky v králíkárně. A také teď už víme, že mládě ovečky není „ovčátko“, ale jehňátko.

  1. B