2.A v Českém muzeu hudby

Máme rádi zvířata? 2. A. rozhodně ano, protože jsou chlupatá a mají hebkou srst, a nejen pro to. Všichni z druhé třídy už teď ví mnohem více o tom, jak se zvířata dorozumívají. Vědí, že používají nízké i vysoké tóny, mnozí z nich slyší lépe než člověk a rozhodně to nezáleží na velikosti uší. Program v muzeu hudby Hudební zvěřinec nás naučil, že i některé části hudebních nástrojů se jmenují jako zvířata, například kobylka a že hlasem zvířat se inspirovalo mnoho hudebních skladatelů. Návdavkem jsme si zazpívali, naučili se balet a zahráli si na mnoho nástrojů. A díky šikovným dětem ze třídy, které chodí na klavír, jsme si užili i krásný klavírní koncert. Pro celou druhou třídu to byl další prima zážitek a zkušenost, jak se můžeme naučit něco nového i když nejsme ve škole.